Жителькам Донецької області навчання із розвитку бізнес-навичок від УЖФ допомогли розвинути мікро-бізнес із виготовлення смаколиків

Олена Корнева, випускниця тренінгової та менторської програм проєкту «Економічні можливості для жінок Східної України»

м. Торецьк, Донецька область

Наталія Пушна, випускниця тренінгової та менторської програм проєкту «Економічні можливості для жінок Східної України»

м. Слов’янськ, Донецька область

Продукт: кондитерська продукція

Наталія та Олена — майстрині солодощів. Випічка довгий час була їхнім хобі. Участь у проєкті Українського Жіночого Фонду допомогла перетворити улюблене заняття на бізнес та зрозуміти, як розвивати свою справу далі.

І Олена, і Наталія почали активно займатися виготовленням домашніх солодощів після народження другої дитини. З одного боку, жінки не мали можливості працювати на основному місці роботи через виховання дітей, а з іншого — прагнули професійної реалізації та додаткових надходжень до сімейного бюджету. Крім того, було бажання познайомити своїх дітлахів із домашніми солодощами, які містять натуральні інгредієнти та будуть не лише смачним, але і здоровим доповненням до головних страв.

Наталя займається виготовленням смачних імбирно-медових пряників та оздоблює їх різноманітними візерунками, випікає мусові торти з кондитерським принтом та компонує солодкі подарункові набори на замовлення. Рецептуру та технологію жінка розпочала відпрацьовувати вдома. Потім пригощала друзів та знайомих. Отримавши позитивні відгуки, почала робити перші торти на замовлення. Згодом започаткувала професійну співпрацю з однією із кав’ярень Слов’янська.

Для Олени все почалося із домашнього печива, яке вона випікала своїй малечі. Потім випікала святкові торти та готувала домашній фруктовий зефір, використовуючи лише натуральні інгредієнти. Друзі, скоштувавши її солодощів та знаючи, що вони не містять консервантів і домішків, почали робити перші замовлення на свята своїх дітей. Після кількох замовлень у Олени зародилася думка, чи не зробити це своїм маленьким бізнесом у Торецьку.

Шукаючи можливостей для розвитку, обидві жінки звернули увагу на оголошення Центру підтримки жіночого підприємництва у Краматорську про набір учасниць на тренінгову програму із розвитку бізнес-навичок Українського Жіночого Фонду. Участь у цьому проєкті стала як для Олени, так і для Наталії значним кроком уперед.

«Коли в мене майже почали опускатися руки, тому, що воєнний конфлікт вніс свої корективи у фінансову стабільність мешканців міста, в моєму житті з’явився Український Жіночий Фонд. Якби не ця можливість, гадаю у мене не вийшло самій зрозуміти свої помилки та скорегувати їх. Найголовніше — з’явилось розуміння логіки бізнес-діяльності», — зізнається Олена

Наталія в свою чергу так оцінює свою участь у програмі: «Після проєкту я дійсно повірила, що моя самозайнятість може перетворитись на мікробізнес. Я стала більш впевненою в своїй справі, повірила в життя жіночого бізнесу, розширила коло знайомств. Найбільш корисними стали знання про просування та збільшення продажів продукції. Тепер приділяю значно більше уваги інтернет-сторінці, збільшуючи свою аудиторію».

Обидві учасниці успішно завершили тренінгову програму та долучились до менторської програми проєкту «Економічні можливості для жінок Східної України». Завдяки чому мали нагоду у форматі індивідуальних консультацій доопрацювати свої бізнес-плани та отримати менторську підтримку на шляху професіоналізації та становлення своїх справ.

«Я раніше не розумілась на питаннях щодо ціноутворення, написання бізнес-плану, цільової аудиторії. Але співпраця з тренерами, а згодом і менторська підтримка вселили в мене надію. Всі зустрічі були дуже мотивовані. Я стала більш впевнена у свої силах», — запевняє Олена, яка тепер мріє відкрити невеличку затишну кав’ярню. Це буде її наступною метою. Поки що Олена працює як самозайнята особа, розширює базу постійних клієнтів, вдосконалює асортимент. Її перевагами є швидке та якісне виконання замовлення. А стандартами — виготовлення солодощів лише із натуральних та високоякісних продуктів, без алергенів, що доповнять чаювання у колі друзів.

Наталія ставить своєю наступною метою — відкрити кондитерський цех, розширити асортимент та збільшити обсяги виробництва, а також налагодити співпрацю з більшою кількістю кав’ярень та створити нові робочі місця. Наразі вона пропонує медово-імбирні пряники різної форми з будь-яким малюнком — дитячі, у вигляді ластівок, топпери для торту, а також чудові солодкі подарункові набори. До кожного клієнта застосовується індивідуальний підхід та перевага надається натуральним інгредієнтам. «Крім менторської підтримки цінними для мене були і дружні контакти з іншими випускницями. Так, ще одна учасниця програми, Юлія Селіванова, дуже мене підтримувала та допомагала на багатьох етапах», — розповідає Наталія.

Майстриня солодощів Олена Корнева https://www.instagram.com/kornevaelena83/

Майстриня пряників та тортів Наталя Пушна https://www.instagram.com/na_pryanik/

Координаторка проєкту у Краматорську Тетяна Лугова підсумовує досягнення випускниць так: «Бачу як на сьогодні змінились їхні сторінки в соцмережах. У обох було багато питань щодо ціноутворення своєї продукції, як вести контент, питання податків, фінансова частина бізнес-плану... Для Олени насамперед було важливим обрати центральну ідею бізнесу. Вона починала з зефіру, а тепер і торти на замовлення виготовляє. Наталія мала сумніви щодо великих замовлень, а після бізнес-школи переборола свої страхи і вперше отримала велике замовлення на прянички. Я дуже радію за дівчат!»