Катерина проживала у Волноваському районі Донецької області і через повномасштабне вторгнення переїхала з чоловіком, дітьми і літнім батьком до Луцька. Спочатку їй було складно пристосуватись до нових обставин та згодом вона стала готова жити далі. Наприкінці літа 2022 Катерина потрапила на один зі сплавів на байдарках, який організувала громадська організація «Розвиток Волині» за підтримки Українського Жіночого Фонду. Саме від представниць громадської організації Катерина згодом дізналась про проєкт «Економічні можливості для жінок, які постраждали від війни», який впроваджувався за підтримки структури ООН Жінки і Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН. В межах цієї ініціативи мали відбутися тренінги в Центрі підтримки жіночого бізнесу. Катерина згадала давню мрію професійно надавати послуги манікюру та подології. Вона вирішила, що настав час йти до мети, тому й використала цю можливість.
«Війна забрала у мене мою роботу і, коли я переїхала, я подумала, що варто почато з чистого аркуша свою улюблену справу і мати її не тільки як хобі, а й як справу життя», – згадує Катерина.
Протягом навчання в рамках програми Катерину дуже надихнули лекторки, інші учасниці, їхні ідеї, спілкування: «Це дуже допомогло мені відчути життя», – згадує вона. Навчання додало Катерині сил та впевненості рухатись далі і вона пішла на стажування до салону краси, не чекаючи на отримання гранту. Вона склала іспити як майстер, відкрила ФОП і стала працювати у салоні Crystal.
Отримавши пізніше грантову підтримку, Катерина закупила якісне обладнання для манікюру та педикюру і змогла ефективно поєднати наявність вже власного інвентарю та роботу у салоні. Вони домовились із власницею салону, що Катерина орендує у салоні робоче місце, а салон у Катерини – новий інвентар. Така співпраця є корисною для усіх, адже збільшує можливості салону і також допомагає Катерині у її професійній діяльності. Адміністратори салону здійснюють записи на манікюр до Катерини, займаються піаром та рекламою послуг у соціальних мережах. «Нове обладнання мене надихнуло, відчуваєш себе захищеною, легко працювати. Я повірила в себе, що схвалили мій бізнес-план і я відчула, що чогось варта», — ділиться почуттями Катерина. — «Студія, де я орендую робоче місце, взяла на себе всі справи з реклами. Вони рекламують, і до мене йдуть клієнти».
Щодо клієнтів, то Катерина мала сумніви на початку роботи, адже не розуміла, чи люди волітимуть витрачати кошти на догляд нігтів під час війни. Однак власниця салону впевнилася: люди все ще хочуть доглядати за власним тілом. Крім того, до Луцька переїхало багато жінок і чоловіків із тимчасово окупованих територій та зони бойових дій, і це збільшує базу потенційних клієнтів. На практиці так і відбулось, у Катерини є клієнти, і деякі з них стають постійними. Разом з іншими колегами з салону Катерина слідує плану записів на місяць, аби мати бажаний прибуток, і успішно здійснює власний бізнес-план.
Катерина поки не планує відкриття власного салону, адже ще не знає, де будувати майбутнє. З однієї сторони, життя кипить у Луцьку, а з іншої — є надія повернутись у рідне місто після його деокупації. На даному етапі вона планує вкладати час і зусилля у розвиток своєї майстерності, далі, можливо, викладати і пізніше – думати про власний заклад. Зі своїм обладнанням вона є незалежною майстринею, у котрої розвивається клієнтська база, і вона зможе мати стабільно прибуткову справу у будь-якому місті України.